Az éremüzletünkben minden típusú megmérettetéshez találnak a vásárlók díjat, amihez gravírozást is tudnak rendelni.
Az érmek a legismertebb díjak közé tartoznak, mert a legtöbb sporteseményen, versenyen szalagra rögzítve ott csillognak a helyezettek nyakában. Az érem nemcsak mutatós, de praktikus választás is, mert a nyakba akasztva szabad marad a díjazottak keze. Könnyebb vele kezet fogni, fotózkodni és fogadni a gratulációk hosszú sorát.
A többség csak fotókról, sportközvetítésekből ismeri az érmeket, ezért is érdemes körbejárni, mit lehet tudni ezekről a díjakról.
Hogyan készül az érem?
Az érmek többsége készen kapható, elég csak kiválasztani és megrendelni őket. Elérhetőek tematikus mintával készült érmek, amiken dombornyomott vagy vésett minták hirdetik az adott sportágat. A birkózásra, kosárlabdára vagy jégkorcsolyára és sakkra utaló szimbólumok is szerepelhetnek a különböző alapanyagból és színben készített érmeken.
Lehetőség van egyedi készítésű érmeket is rendelni, amiket ma már többféle technológiával is el lehet készíteni. A klasszikus érmeket fémből, illetve azok ötvözeteiből öntik ki. A modern érmekhez előzetesen látványtervet készítenek és öntéssel készítik az érem alapját. Akár cserélhető érembetét is rendelhető a díjakhoz.
Az érem megrendelése a konzultációval kezdődik, ami a grafikusok, a megrendelő és a kapcsolattartó között zajlik. A megbeszéltek alapján készül egy vázlat az érmekről, abból pedig egy számítógépes látványterv. 3D-ben, részletesen, arányosan és valósághűen alkot képet a grafikus az érmekről. Erre azért van szükség, hogy a megrendelőnek legyen alkalma még változtatni, a tervezés fázisában, ha valamivel nincsen megelégedve.
Megkezdődhet a gyártás, amiből a megrendelő kérésére minta készül, ha pedig azt jóváhagyták, akkor a teljes megrendelést le tudják gyártani. Az érmeket igény szerint le lehet festeni vagy ellátni valamilyen, speciális felületkezeléssel.
A teljes gyártási folyamat körülbelül néhány hét alatt lezajlik, attól függően, hogy milyen és mennyi érmet rendelt az adott ügyfél.
A sportérmek különféle típusban és színekben készülnek, az eltérések jelzik a versenyzők helyezését a megmérettetésen. Ezeket az érem típusokat mindenki ismeri. Az elsők nyakába aranyérem kerül, a második legjobb versenyzőnek jut az ezüstérem, a dobogó harmadik fokán álló bajnok pedig bronzérmet vehet át.
Érdekesség, hogy vannak olyan versenyek is, ahol a negyedik legjobb versenyző is érem jutalomban részesül. A negyedik érem általában a réz változatnak felel meg.
Egy versenyen, és ez leginkább a sporton kívüli területekre jellemző, különdíjakat is oszthatnak. A tánc bajnokságok vagy az egyéb, művészeti ágak világában díjazzák például a közönség kedvenceket vagy igazságosan mindenki kap a részvételért emlékérmet.
Érmet, díjat kaphatnak egyéni versenyzők, párok és csapatok is, attól függően, milyen kategóriában indulnak a résztvevők. Külön szokás rangsorolni korosztályok és felkészültségi szintek, illetve egyéb kategóriák alapján a versenyzőket ugyanabban a versenyszámban.
A sportdíjak a versenyeket követően általában bekerülnek egy polcra. Ha tartóval együtt kapja meg a nyertes, akkor nincs nehéz dolga, mert a doboz meg tudja védeni a portól, szennyeződésektől, napfénytől az érmet.
A legtöbb bajnok persze szem előtt tartja az érmeit, jól látható helyre teszi ki az elnyert díjakat. Ezeket tisztítani is kell, nedves, majd száraz törlőkendővel, hogy megóvják a lerakódásoktól a fémet.